Jak wygląda wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową?

Wypełnianie zmarszczek z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej to bezpieczne rozwiązanie, które jest dobrze tolerowane przez organizm i nie istnieje w nim ryzyko wystąpienia alergii. Przeszczep autologiczny pozwala cieszyć się z zadowalającego efektu kosmetycznego przez znacznie dłuższy okres czasu niż w przypadku zastosowania syntetycznych wypełniaczy. Wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta pozwala na poprawienie struktury, kolorytu oraz kondycji skóry w lokalizacji jaką poddajemy zabiegowi.

Wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową – na czym polega?

Zabieg wypełnienia zmarszczek z zastosowaniem tkanki tłuszczowej jest stosunkowo prosty. W pierwszej kolejności pobierany jest tłuszcz z ud lub brzucha pacjenta. W tych lokalizacjach jest go zwykle najwięcej. Aby dokonać wypełnienia zmarszczek specjaliście wystarczy zaledwie 10 ml odpowiednio przygotowanego preparatu. Wówczas przychodzi czas na właściwą część zabiegu. Z zastosowaniem kaniuli preparat podany zostaje wzdłuż linii zmarszczek. Po zakończeniu jego wprowadzania następuje przeprowadzenie delikatnego modelowania twarzy z zastosowaniem masażu. Metoda ta znajduje zastosowanie zarówno w przypadku głębokich zmarszczek takich jak zmarszczka lwia czy bruzda nosowo-wargowa. Jednak możliwe jest również jej wykorzystanie w celu wypełnienia płytszych, chociażby mimicznych. Wówczas ostrzykiwane są one cieniutkimi, ostrymi igłami zamiast kaniulą [to dobre rozwiązanie na worki pod oczami].

Jakie możliwości daje zabieg?

oczy-1

Efekt widoczny przed i po wypełnieniu

Zastosowanie metody wypełnienia zmarszczek z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej umożliwia uzyskanie całkowicie naturalnego efektu poprawy owalu twarzy, jędrności skóry, wyraźnie widoczna jest również poprawa kondycji samej tkanki skórnej, która ulega znacznemu odmłodnieniu. Wynika to z faktu iż wokół podanej tkanki tłuszczowej dochodzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, które poprawiają ukrwienie i dotlenienie a co za tym idzie koloryt i kondycje skóry.

Za jedną z najważniejszych możliwości jakie daje przeprowadzenie tego zabiegu jest cieszenie się z  uzyskanego efektu nawet przez kilka lat.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg jest krótki, nieinwazyjny oraz bezpieczny. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli będą istniały jakieś zalecenia w kwestii naszego wcześniejszego postępowania zostaniemy o tym poinformowani w czasie wstępnych kwalifikacji.

Powikłania i zagrożenia

Po skorzystaniu z odmładzającego zabiegu wypełnienia zmarszczek własną tkanką tłuszczową zaleca się około 10 dniowy okres rekonwalescencji. W praktyce oznacza to aby przesadnie nie  eksploatować skóry. Przez tych kilka dni unikamy siłowni, basenu sauny czy silnego bezpośredniego nasłonecznienia. Lipolifting jest bezpieczny i jakiekolwiek powikłania występują sporadycznie. Pośród nich zdarzają się obrzęki, stany zapalne czy zasinienia. Większość ustępuje samodzielnie w ciągu kilku dni.

Zagrożeniem może być natomiast poddanie się zabiegowi w miejscu o niepewnej renomie. Ważne jest zachowanie odpowiednich warunków dla pacjenta jak również aseptyki, stosowane igły powinny być jednorazowe.

Wady i zalety

lipofilingW medycynie estetycznej lipolifting wyróżnia się szerokim wachlarzem zalet, a pośród nich:

  • długotrwały efekt, utrzymujący się nawet przez kilka lat,
  • krótki czas trwania zabiegu – cała procedura pochłania maksymalnie godzinę,
  • efekt odmłodzenia i stymulacji skóry do regeneracji,
  • krótka rekonwalescencja,
  • nie pozostawia blizn,
  • możliwość połączenia zabiegu z innymi procedurami medycyny estetycznej,
  • niskie ryzyko zabiegu,
  • możliwość powtórzenia zabiegu,
  • bezbolesny,
  • wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Wady zabiegu wynikają przede wszystkim z jego nieumiejętnego przeprowadzenia. Może to być na przykład nierównomierne wprowadzenie tłuszczu co spowoduje asymetrię twarzy czy wprowadzenie jego zbyt wysokiej ilości która ograniczy rozwój nowych naczyń krwionośnych po zabiegu. Z tego powodu warto zdecydować się na skorzystanie z usług renomowanej kliniki.

Wypełniacze zmarszczek – cena

Cena wypełniania zmarszczek tkanką tłuszczową uzależniona jest od szeregu czynników, jednak przede wszystkim od zakresu zabiegu. Koszt może być różny i wynieść od 1000 do 12000 zł.