Najbardziej popularne metody wypełniania zmarszczek

Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki rozpoczynamy poszukiwania sposobu na ich usunięcie. Musi on być przede wszystkim skuteczny, co w tym kontekście można rozumieć bardziej jako efektywny. Istnieją metody wypełniania zmarszczek, które cieszą się dużą popularnością i są chętnie wykorzystywana przez klientki. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z jednej z nich warto dowiedzieć się więcej o każdej z dostępnych opcji.

Kwas hialuronowy wypełnianie zmarszczek cena

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym posiada wiele zwolenniczek. Jest składnikiem, który w sposób całkowicie naturalny występuje w naszej skórze, odpowiadając za napięcie i nawilżenie tkanek. Niestety z wiekiem jego ilość w skórze ulega znacznemu zmniejszeniu. Zabieg polega na ostrzykiwaniu zmarszczek kwasem hialuronowym otrzymanym technologicznie. Efekt widoczny jest natychmiastowo i utrzymuje się najczęściej od 6 do 10 miesięcy. Po tym czasie konieczne jest jego powtórzenie dla utrzymania efektów. Cena wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym waha się w granicach od 500 do nawet 2500 zł w zależności od rozległości zabiegu, zastosowanego preparatu oraz ostrzykiwanej części twarzy.

Wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem – cena

wypelnianie-zmarszczek-botoksWypełnienie zmarszczek z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej czyli tzw. lipotransfer to autologiczny przeszczep, który jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Podanie własnych tkanek jest pozytywnie odbierane przez organizm, nie powoduje alergii i niepożądanych skutków ubocznych. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym co sprawia, że jest bezbolesny. Jeśli wystąpią po nim zaczerwienienia i zasinienia to ustępują w ciągu kilku dni samoistnie.

Procedura opiera się na pobraniu tkanki tłuszczowej z ud lub brzucha pacjenta, a następnie z zastosowaniem kaniuli wprowadzeniu preparatu wzdłuż linii zmarszczek. W przypadku płytkich zmarszczek można zastosowania ostrzykiwania z wykorzystaniem cienkiej igły. Efekt może utrzymywać się nawet kilka lat. Cena wypełniania zmarszczek własnym tłuszczem zależna jest od rozległości okolicy zabiegowej i w zależności od specjalisty może wynosić od 1 tysiąca do nawet 12 tysięcy złotych.

Botoks

Zabieg z zastosowaniem botoksu polega na wstrzyknięciu w kilka miejsc na twarzy niewielkiej ilości toksyny botulinowej. Powoduje ona zablokowanie skurczy mięśni do których zostaje podana, co powoduje jednocześnie wygładzenie zmarszczek. Efekt widoczny jest po 2-3 dniach, a końcowy wygląd osiągamy po upływie mniej więcej tygodnia. Z rezultatu możemy cieszyć się  przez około pół roku, po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu. Zabieg ten należy przeprowadzać jedynie w profesjonalnych gabinetach, gdyż nieumiejętne podanie preparatu może doprowadzić do sparaliżowania mięśni na kilka miesięcy i zmiany wyglądu naszej twarzy. Ceny wykonania ostrzykiwania twarzy z zastosowaniem Botoksu wahają się w granicach od 200 zł do nawet 2500 zł w zależności od rozległości zabiegu.