Najskuteczniejszy krem na zmarszczki – co zawiera?

Rynek kosmetyczny oferuje całą masę produktów, które mają poprawić stan cery, spłycić istniejące zmarszczki i spowolnić proces powstawania kolejnych załamań. Jak w takim gąszczu preparatów znaleźć najskuteczniejszy krem na zmarszczki? Na szczęście to nie takie trudne. Wystarczy zwrócić uwagę na składniki, które zawiera dany kosmetyk.

Producenci kremów przeciwzmarszczkowych najczęściej obiecują spektakularne rezultaty, które mogą być porównywalne z efektem liftingu. Zaznaczamy, cudowny środek, który jest w stanie w stu procentach wygładzić głębokie zmarszczki oraz powstrzymać proces powstawania kolejnych, po prostu nie istnieje. Deformacje w postaci załamań można jednak znacząco spłycić, a działanie czasu – spowolnić. Takie rezultaty można osiągnąć poprzez stosowanie wysokiej jakości produktów, których skład uwzględnia wszystkie substancje odżywiające i regenerujące cerę.

Najlepszy krem na zmarszczki – produkt uniwersalny po prostu nie istnieje

Mówiąc o skutecznych kosmetykach przeciwzmarszczkowych, należy z całą stanowczością unikać produktów oznaczonych jako „uniwersalne”. Krem do stosowania na dzień i na noc nie wywiąże się należycie ze swojej funkcji, a dotyczy to zwłaszcza stosowania takich preparatów na cerze dojrzałej, która wymaga szczególnie intensywnej pielęgnacji.

Krem na dzień, poza składnikami odżywczymi i regenerującymi, zawiera w swoim składzie substancje ochronne, których zadaniem jest filtrowanie szkodliwych promieni UV. Pamiętaj, taka osłona jest potrzebna o każdej porze roku.

Krem na noc zawiera znacznie większe stężenie substancji odżywczych i regenerujących. Jest to o tyle istotne, że godziny nocne to czas, w którym organizm inicjuje procesy naturalnej odbudowy. Ze względu na tłustą konsystencję, taki kosmetyk zapewnia też lepsze nawilżenie skóry.

Jakich substancji potrzebuje cera? Jak wybrać dobry krem na zmarszczki?

Aby proces regeneracji cery mógł przebiegać w sposób prawidłowy, należy zadbać o suplementację właściwych witamin. Zdrowa dieta jest tu kluczowa, jednak mikroelementy podawane zewnętrznie są w stanie wniknąć głęboko w tkanki, czyli dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

W walce ze zmarszczkami podstawą jest witamina A. Dostarczana w formie retinolu inicjuje proces odbudowy włókien kolagenu, regeneruje cerę na poziomie naskórka i skóry właściwej, likwiduje przebarwienia oraz pobudza proces produkcji naczyń krwionośnych.

Kolejny składnik to witamina C, nazywana też witaminą młodości. Kwas askorbinowy jest silnym przeciwutleniaczem, który odpowiada także za zagęszczanie skóry. Uszczelniając naczynia krwionośne stymuluje także proces natleniania, co przekłada się na wyrównanie kolorytu.

Kolejnym silnym antyoksydantem jest witamina E. Substancja ta hamuje rozwój wolnych rodników, odżywia skórę i pobudza naturalne procesy odnowy.

Dobry krem na zmarszczki zawierać będzie kwas hialuronowy. Substancja ta wiąże cząsteczki wody w głębokich partiach skóry oraz odpowiada za wytworzenie warstwy ochronnej naskórka. Warto również zwrócić uwagę na serum Richevon o naturalnym składzie, które można stosować z powodzeniem w każdym wieku.

Niezwykle istotną substancją jest też kwas foliowy, czyli witamina B9. Substancja ta ma bezpośredni wpływ na niwelowanie skutków oddziaływania promieni słonecznych, które znacząco wpływają na proces starzenia się skóry. Kwas foliowy jest też naturalnym stymulantem, który pobudza procesy odnowy skóry.