Wygładzanie zmarszczek domowe sposoby

Niemalże z każdym dniem na rynku pojawiają się nowe metody na walkę ze zmarszczkami. Od coraz to nowszych zabiegów dermatologii estetycznej po innowacyjne kosmetyki do pielęgnacji. Co jakiś czas jednak pojawiają się też wyjątkowe nowinki. Do jednej z najnowszych należy modny ostatnio Face Bra. Jak sama nazwa wskazuje, ma być to stanik dla twarzy. Wynalazek ten pochodzi z Japonii. Marka, która jako pierwsza wprowadziła Face Bra na rynek stworzyła specjalny, silikonowy stelaż w formie pasa biegnącego nad nosem, pod kośćmi jarzmowymi, na tył głowy.

Dziś wśród licznych wariacji na temat Face Bra, znaleźć możemy konstrukcje wykonane z gumy, plastiku lub tkaniny. Część do złudzenia przypomina elastyczny opatrunek, który pacjenci noszą po operacjach plastycznych twarzy. Wynalazek ma działać jak aparat ortodontyczny – nosimy go przez kilka godzin dziennie, im dłużej i częściej, tym lepiej. Producenci zwracają szczególną uwagę na likwidowanie zmarszczek nosowo – wargowych. Urządzenie ma podciągać skórę i w ten sposób zapewniać efekt liftingu. Niestety, nie jest to takie proste, szczególnie w wypadku tych konkretnych zmarszczek. Prawdą jest, że pojawienie się bruzd nosowo – wargowych przyśpiesza wpływ mimiki (uśmiechania się) oraz związane z wiekiem wiotczenie skóry. Jednakże w największym stopniu za te linie odpowiedzialne jest opadanie skóry policzków. Wraz z upływający czasem, przemianie ulega także tkanka kostna, której ubywa wraz z każdym rokiem. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet. W obszarze twarzy objawia się to wydłużeniem oraz zwężeniem szczęki i skroni. W połączeniu z działającą grawitacją, w dół wędruje tkanka tłuszczowa z okolic policzków i to one, powodują powstawanie bruzd nosowo wargowych. Takie rozwiązanie jak Face Bra nie jest w stanie zatrzymać, a tym bardziej cofnąć procesów, których efektem jest powstawanie linii mimicznych.

Wygładzanie zmarszczek – domowe sposoby są najbardziej skuteczne

joga-twarzy-4Gimnastyka twarzy to jedna z takich metod, stanowiąca doskonałą i skuteczną alternatywę dla Face Bra. Wystarczy kilka minut dziennie, aby zauważyć różnicę. Takie ćwiczenia wzmacniają skórę i mięśnie, poprawiają ukrwienie oraz zdolności regeneracyjne. Cera odzyska zdrowy koloryt, będzie bardziej napięta i promienna. Mówiąc o bruzdach nosowo – wargowych, warto wspomnieć, że stan skóry w tym obszarze poprawią proste ćwiczenia. Najlepiej zacząć od minutowej gimnastyki polegającej na wymawianiu w sposób przeciągły i przesadnie wyraźny samogłosek a, e, i, o, u. Kąciki ust powinny wędrować w stronę skroni. Następnie można przejść do wzmacniania mięśni policzków. Na początek naprzemiennie nabieraj powietrza raz w lewy, raz w prawy policzek. Po minucie nadymaj oba policzki, trzymaj powietrze i wypuść po ok 10 sekundach. Powtórz tę czynność kilkukrotnie. Pozwoli to na utrzymanie policzków w dobrym stanie, a co za tym idzie zapobiegniemy ich opadaniu. Więcej o gimnastyce twarzy ->

Ostatnie ćwiczenie polega na przesadnym uśmiechaniu się – tak, aby kąciki ust wędrowały ku skroniom. Uśmiech utrzymaj przez 10 sekund, rozluźnij usta i powtórz tę czynność kilka razy. Następnie wykonuj to samo ćwiczenie, ale z palcami ułożonymi nad ustami – w miejscu powstawania zmarszczki. Pod opuszkami poczujesz lekki opór. Wygładzanie zmarszczek nie musi wiązać się jedynie ze stosowaniem takich modnych przedmiotów, jak chociażby Face Bra. Dobrze przyjrzeć się zasadzie działania nowinek urodowych i zastanowić, czy rzeczywiście są one w stanie wygładzić zmarszczki. Zapewne na rynku wciąż pojawiać się będą nowe, cudowne wynalazki. Jednak zamiast popadać w szaleństwo i ufać każdej nowej, modnej metodzie, lepiej zainwestować kilka minut i zadbać o cerę w domowym zaciszu.

Bibliografia

1. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010
2. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
3. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006

6 komentarzy - “Wygładzanie zmarszczek domowe sposoby

 1. A jawam powiem że naprawdę ćwiczenia twrazy dają trochę bo zaczęłam rob ić dwa miesiące temu przed masażem – tak chwilkę jakieś 5 minut dziennie max – i naprawdę wyglądam lepiej
  Chyba że sobie wmówiłam ale ostatnio mi wszyscy mówią ze chyba jakies zabiegi na twarz robiłam a ja mwoie nie to fitness
  tylko ze nie dodaje ze cwicze tylko twarz haha

 2. Kupiłam richevon
  trochę dziwny ma zapach
  ale rzeczywiście coś tam działa może jak zużyje całe opakowanie to efekt będzie lepszy ale już jest widać coś tam

 3. Ja tam używam regularnie kremu na zmarszczki Richevon i jak na razie o żadnym zabiegu nie myślę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kilka słów o sobie

Autorka bloga - Marlena

Nazywam się Marlena, ukończyłam studia licencjackie z zakresu dietetyki na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuję w swoim zawodzie - zajmuję się badaniem i oceną jakości żywności.

Prywatnie jestem wielbicielką wszelkiego rodzaju kosmetyków, obsesyjnie testuję wszystko co wpadnie w moje ręce. Lubię modne ciuchy i dobre kino fabularne.

Poznaj rodzaje zmarszczek

Zmarszczki Rodzaje

Artykuły i publikacje:

Wygładzanie zmarszczek

Jeżeli chcesz wykonać wygładzanie zmarszczek, powinnaś zacząć od dokładnego przyjrzenia się swojej skórze. Chcesz pozbyć się pierwszych linii mimicznych, które właśnie się pojawiły? W takim razie najprawdopodobniej wystarczą domowe sposoby.

Zainwestuj w kosmetyki, które będą zawierać jak najwięcej składników aktywnych naturalnego pochodzenia. To najważniejsza część pielęgnacji skóry. Jeżeli jednak kremy to za mało, możesz zdecydować się na specjalistyczny zabieg. Zmarszczki doskonale wygładzisz np. podczas mezoterapii, czy wypełniania kwasem hialuronowym.

Koniecznie sprawdź:

http://zmarszczki-senne.net.pl/ - informacje na temat powstawania zmarszczek podczas snu

Kontakt:

Chcesz o coś zapytać lub podpowiedzieć mi ciekawy temat na artykuł?
Wejdź na KONTAKT i wypełnij formularz.