Jak wygląda wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową?

Wypełnianie zmarszczek z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej to bezpieczne rozwiązanie, które jest dobrze tolerowane przez organizm i nie istnieje w nim ryzyko wystąpienia alergii. Przeszczep autologiczny pozwala cieszyć się z zadowalającego efektu kosmetycznego przez znacznie dłuższy okres czasu niż w przypadku zastosowania syntetycznych wypełniaczy. Wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta pozwala na poprawienie struktury, kolorytu oraz kondycji skóry w lokalizacji jaką poddajemy zabiegowi.

Wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową – na czym polega?

Zabieg wypełnienia zmarszczek z zastosowaniem tkanki tłuszczowej jest stosunkowo prosty. W pierwszej kolejności pobierany jest tłuszcz z ud lub brzucha pacjenta. W tych lokalizacjach jest go zwykle najwięcej. Aby dokonać wypełnienia zmarszczek specjaliście wystarczy zaledwie 10 ml odpowiednio przygotowanego preparatu. Wówczas przychodzi czas na właściwą część zabiegu. Z zastosowaniem kaniuli preparat podany zostaje wzdłuż linii zmarszczek. Po zakończeniu jego wprowadzania następuje przeprowadzenie delikatnego modelowania twarzy z zastosowaniem masażu. Metoda ta znajduje zastosowanie zarówno w przypadku głębokich zmarszczek takich jak zmarszczka lwia czy bruzda nosowo-wargowa. Jednak możliwe jest również jej wykorzystanie w celu wypełnienia płytszych, chociażby mimicznych. Wówczas ostrzykiwane są one cieniutkimi, ostrymi igłami zamiast kaniulą [to dobre rozwiązanie na worki pod oczami].

Jakie możliwości daje zabieg?

oczy-1
Efekt widoczny przed i po wypełnieniu

Zastosowanie metody wypełnienia zmarszczek z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej umożliwia uzyskanie całkowicie naturalnego efektu poprawy owalu twarzy, jędrności skóry, wyraźnie widoczna jest również poprawa kondycji samej tkanki skórnej, która ulega znacznemu odmłodnieniu. Wynika to z faktu iż wokół podanej tkanki tłuszczowej dochodzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, które poprawiają ukrwienie i dotlenienie a co za tym idzie koloryt i kondycje skóry.

Za jedną z najważniejszych możliwości jakie daje przeprowadzenie tego zabiegu jest cieszenie się z  uzyskanego efektu nawet przez kilka lat.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg jest krótki, nieinwazyjny oraz bezpieczny. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli będą istniały jakieś zalecenia w kwestii naszego wcześniejszego postępowania zostaniemy o tym poinformowani w czasie wstępnych kwalifikacji.

Powikłania i zagrożenia

Po skorzystaniu z odmładzającego zabiegu wypełnienia zmarszczek własną tkanką tłuszczową zaleca się około 10 dniowy okres rekonwalescencji. W praktyce oznacza to aby przesadnie nie  eksploatować skóry. Przez tych kilka dni unikamy siłowni, basenu sauny czy silnego bezpośredniego nasłonecznienia. Lipolifting jest bezpieczny i jakiekolwiek powikłania występują sporadycznie. Pośród nich zdarzają się obrzęki, stany zapalne czy zasinienia. Większość ustępuje samodzielnie w ciągu kilku dni.

Zagrożeniem może być natomiast poddanie się zabiegowi w miejscu o niepewnej renomie. Ważne jest zachowanie odpowiednich warunków dla pacjenta jak również aseptyki, stosowane igły powinny być jednorazowe.

Wady i zalety

lipofilingW medycynie estetycznej lipolifting wyróżnia się szerokim wachlarzem zalet, a pośród nich:

 • długotrwały efekt, utrzymujący się nawet przez kilka lat,
 • krótki czas trwania zabiegu – cała procedura pochłania maksymalnie godzinę,
 • efekt odmłodzenia i stymulacji skóry do regeneracji,
 • krótka rekonwalescencja,
 • nie pozostawia blizn,
 • możliwość połączenia zabiegu z innymi procedurami medycyny estetycznej,
 • niskie ryzyko zabiegu,
 • możliwość powtórzenia zabiegu,
 • bezbolesny,
 • wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Wady zabiegu wynikają przede wszystkim z jego nieumiejętnego przeprowadzenia. Może to być na przykład nierównomierne wprowadzenie tłuszczu co spowoduje asymetrię twarzy czy wprowadzenie jego zbyt wysokiej ilości która ograniczy rozwój nowych naczyń krwionośnych po zabiegu. Z tego powodu warto zdecydować się na skorzystanie z usług renomowanej kliniki.

Wypełniacze zmarszczek – cena

Cena wypełniania zmarszczek tkanką tłuszczową uzależniona jest od szeregu czynników, jednak przede wszystkim od zakresu zabiegu. Koszt może być różny i wynieść od 1000 do 12000 zł.

Bibliografia

1. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
3. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011

4 komentarzy - “Jak wygląda wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową?

 1. 12 tys???!!!
  A czemu te ceny są takie różne. Przecież to i tak własny tłuszcz więc nie zalezy od rodzaju substancji…
  na głowę chyba upadli!!!

 2. Czy jak kupilam richevon a w sobotę mam zabieg to mogę go normalnie używać czy muszę go odstawić na parę dni/ tygodni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kilka słów o sobie

Autorka bloga - Marlena

Nazywam się Marlena, ukończyłam studia licencjackie z zakresu dietetyki na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuję w swoim zawodzie - zajmuję się badaniem i oceną jakości żywności.

Prywatnie jestem wielbicielką wszelkiego rodzaju kosmetyków, obsesyjnie testuję wszystko co wpadnie w moje ręce. Lubię modne ciuchy i dobre kino fabularne.

Poznaj rodzaje zmarszczek

Zmarszczki Rodzaje

Artykuły i publikacje:

Wygładzanie zmarszczek

Jeżeli chcesz wykonać wygładzanie zmarszczek, powinnaś zacząć od dokładnego przyjrzenia się swojej skórze. Chcesz pozbyć się pierwszych linii mimicznych, które właśnie się pojawiły? W takim razie najprawdopodobniej wystarczą domowe sposoby.

Zainwestuj w kosmetyki, które będą zawierać jak najwięcej składników aktywnych naturalnego pochodzenia. To najważniejsza część pielęgnacji skóry. Jeżeli jednak kremy to za mało, możesz zdecydować się na specjalistyczny zabieg. Zmarszczki doskonale wygładzisz np. podczas mezoterapii, czy wypełniania kwasem hialuronowym.

Koniecznie sprawdź:

http://zmarszczki-senne.net.pl/ - informacje na temat powstawania zmarszczek podczas snu

Kontakt:

Chcesz o coś zapytać lub podpowiedzieć mi ciekawy temat na artykuł?
Wejdź na KONTAKT i wypełnij formularz.