Leczenie kanałowe pod mikroskopem – dlaczego warto postawić na ten zabieg?

Efektywne leczenie kanałowe zęba, dzięki mikroskopowi.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to metoda, dzięki której pacjenci zapominają o dyskomforcie i szkodach tradycyjnego leczenia. Precyzja, skrócony czas zabiegu i brak bólu cechują współczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Na czym polega, ile kosztuje i czy każdy może je wykonać? Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest już dostępne w większości gabinetów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – etapy zabiegu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem podejmowane jest u pacjentów, którzy borykają się ze stanem zapalnym miazgi (np. próchnica). Przebiega w następujących krokach:

  • Stomatolog usuwa miazgę z wnętrza zęba pacjenta.
  • Dokładnie mierzy kanały.
  • Otwiera kanały, oczyszcza je.
  • Wypełnia ząb nowym środkiem.
  • Na końcu odbudowuje koronę – ząb wygląda ładnie i zdrowo.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdynia różni się od tradycyjnej metody przede wszystkim lepszą jakością obrazu. Powiększenie dostarczane ze strony nowoczesnego urządzenia pozwala dentyście pracować z większą troską o bezpieczeństwo pacjenta.Leczenie kanałowe zębów.

Nie dochodzi do zakażeń bakteryjnych, kanały są bez problemu odnalezione i oczyszczone. Jeśli w klasycznym sposobie leczenia zdarzały się przypadki przeprowadzenia powtórnego zabiegu, to leczenie kanałowe pod mikroskopem zmniejsza to ryzyko, bo popełnienie błędu jest prawie niemożliwe. Stara metoda cechowała się też dewitalizacją zęba, czyli zatruciem przed usunięciem miazgi.

Wizyty i czas leczenia rozkładały się na kilka tygodni. Leczenie kanałowe pod mikroskopem trwa średnio 60 minut – wszystko przeprowadzane jest na jednej wizycie. Oznacza to w praktyce większą wygodę planowania, zwłaszcza u osób aktywnych. Nagły ból zęba sygnalizujący próchnicę nie zmieni np. planów wyjazdowych, które trzeba byłoby redukować przy tradycyjnym kanałowym.

Czy leczenie kanałowe boli? Czy podawane jest znieczulenie?

Strach przed tym czy leczenie kanałowe boli nie zaskakuje stomatologów – to naturalne zjawisko. W każdej z metod stosuje się znieczulenie, dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu. Jednak w standardowej, znanej wszystkim sytuacji występuje rozpierający ból zęba po leczeniu kanałowym. Dzieje się tak po wspomnianej dewitalizacji, czyli doprowadzania do martwicy miazgi poprzez zatrucie. Silny środek o nazwie paraformaldehyd nałożony zostaje na ząb i po wyjściu z gabinetu daje o sobie znać w postaci dolegliwości bólowych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem dzięki znieczuleniu jest bezbolesne przez wszystkie etapy zabiegu i po wyjściu z gabinetu. Po zakończeniu pacjenci odczuwają czasami tylko dyskomfort w okolicy migdałków. Ustąpi on samoistnie w ciągu kilku godzin. Jeśli nie – trzeba zgłosić się do stomatologa, aby skontrolować tę nietypową sytuację.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem? Jaka jest refundacja?

Kwestia tego ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem jest ważna, ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia takiego zabiegu przy refundacji NFZ. Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem to wydatek rzędu ok. 500-2000 złotych. Duża rozpiętość wynika z różnych stawek gabinetów prywatnych i konkretnego przypadku leczenia – wielokanałowe zęby są droższe.

4 komentarzy - “Leczenie kanałowe pod mikroskopem – dlaczego warto postawić na ten zabieg?

  1. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie kanału zęba oraz wpływa znacznie na skrócenie czasu trwania zabiegu. Ludzie piszą, że taka metoda leczenia kanałowego zębów jest zbyt droga, ale należy tutaj pamiętać o tym, że zabieg leczenia kanałowego zębów pod mikroskopem zwiększa nam prawdopodobieństwo szybkiego wyleczenia zębów i uniknięcia dodatkowych wizyt jak to jest w przypadku leczenia kanałowego metodą klasyczną 🙂

  2. Wybucham śmiechem jak czytam w internecie pytania ludzi na temat tego czy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bolesne XD.. Przecież to leczenie różni się tym od klasycznego, że wykorzystuje dodatkowo mikroskop i stomatolog jest w stanie lepiej spenetrować kanał naszego zęba poza tym w dzisiejszych czasach to żaden zabieg nie jest bolesny u dentysty..

  3. To czy powinniśmy się zdecydować na leczenie kanałowe pod mikroskopem zależy od tego czy nasze kanały zębowe wymagają użycia mikroskopu podczas leczenia. Specjalista powinien zlecić zdjęcie RTG zębów, na który będzie mógł zauważyć czy np. nie mamy poskręcanych kanałów zębowych. Jeśli stomatolog jest pewny i zaleca leczenie kanałowe pod mikroskopem to należy mu zaufać. Ja ostatnio miałem wykonany taki zabieg w Gdańsku – K2Dental gdzie właśnie na zdjęciu RTG kanały mojego zęba były dość mocno wykręcone.

  4. No trzeba uważać, ponieważ z tego co widziałem w internecie to niektóre kliniki stomatologiczne zalecają leczenie kanałowe pod mikroskopem na długo przed stwierdzeniem czy takie leczenie jest naprawdę wymagane. Trzeba uważać na młodych cwaniaczków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kilka słów o sobie

Autorka bloga - Marlena

Nazywam się Marlena, ukończyłam studia licencjackie z zakresu dietetyki na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuję w swoim zawodzie - zajmuję się badaniem i oceną jakości żywności.

Prywatnie jestem wielbicielką wszelkiego rodzaju kosmetyków, obsesyjnie testuję wszystko co wpadnie w moje ręce. Lubię modne ciuchy i dobre kino fabularne.

Poznaj rodzaje zmarszczek

Zmarszczki Rodzaje

Artykuły i publikacje:

Wygładzanie zmarszczek

Jeżeli chcesz wykonać wygładzanie zmarszczek, powinnaś zacząć od dokładnego przyjrzenia się swojej skórze. Chcesz pozbyć się pierwszych linii mimicznych, które właśnie się pojawiły? W takim razie najprawdopodobniej wystarczą domowe sposoby.

Zainwestuj w kosmetyki, które będą zawierać jak najwięcej składników aktywnych naturalnego pochodzenia. To najważniejsza część pielęgnacji skóry. Jeżeli jednak kremy to za mało, możesz zdecydować się na specjalistyczny zabieg. Zmarszczki doskonale wygładzisz np. podczas mezoterapii, czy wypełniania kwasem hialuronowym.

Koniecznie sprawdź:

http://zmarszczki-senne.net.pl/ - informacje na temat powstawania zmarszczek podczas snu

Kontakt:

Chcesz o coś zapytać lub podpowiedzieć mi ciekawy temat na artykuł?
Wejdź na KONTAKT i wypełnij formularz.