Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Ostrzykiwania z zastosowaniem preparatów kwasu hialuronowego stanowią jeden z najpopularniejszych rodzajów wypełniaczy i sposobów na poradzenie sobie ze zmarszczkami i innymi widocznymi oznakami starzenia się skóry. Jest to substancja, która występuje w wielu miejscach naszego organizmu, również w powłokach skórnych. Ta, która znajduje zastosowanie w medycynie i kosmetyce stanowi jej idealny odpowiednik wytwarzany na drodze technologicznej.

Stanowcze NIE dla zmarszczek!
Gdy na naszej skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, zauważalne stają się dla nas skutki upływającego czasu oraz jego zawrotne tempo. Wówczas z pełną premedytacją i zaangażowaniem rozpoczynamy poszukiwania rozwiązań, które umożliwią nam zmniejszenie tego dokuczliwego dla nas problemu. Jedną z metod cieszących się ogromną, wciąż rosnącą popularnością i zaufaniem jest redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy w oczach specjalistów
Specjaliści polecają tą metodę wiedząc o wysokim stopniu skuteczności oraz fakcie, iż ta naturalnie bytująca w naszej skórze substancja, sprawi jedynie że uzupełniony zostanie jej niedobór, a ewentualne możliwe do wystąpienia skutki uboczne stanowią przypadki marginalne.

Kwas hialuronowy w oczach klientek
Dla użytkowniczek kwasu i hialuronowego, czyli osób które poddają się zabiegom z zastosowaniem tej substancji z cała pewnością najbardziej wartościowy jest fakt, iż osiągane efekty widoczne są niemal natychmiast, bezpośrednio po zabiegu. Dodatkową zaletą jest, iż zależnie od miejsca, w którym go zastosowujemy oraz od rodzaju samego preparatu rezultaty utrzymają się przez okres od 6 do 12 miesięcy i dopiero po takim czasie konieczne będzie ponowne zgłoszenie się do gabinetu w celu powtórzenia procedury.

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym polega zabieg?

kwas-hialuronowy-2Istotą zabiegu jest wstrzyknięcie głęboko pod skórę preparatu kwasu hialuronowego w formie żelu. Procedura poprzedzana jest wywiadem lekarskim, którego zadaniem jest wykluczenie obecności wszelkich możliwych przeciwwskazań. Jednocześnie ustalany jest dokładny zakres zabiegu oraz oczekiwane efekty jakie zostaną osiągnięte.

Zabieg ostrzykiwania skóry z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, ze najdalej na 30 minut przed rozpoczęciem procedury na skórę należy nałożyć krem, w niektórych przypadkach wzmacnia się efekt znieczuleniowy za pomocą lidokainy. Na samym początku do skóry zostaje wprowadzona specjalna kaniula, poprzez która żel wprowadzany jest pod skórę. Ma ona charakterystyczne tępe zakończenie dzięki czemu, omija wszelkie naczynia krwionośne oraz nerwy nie powodując występowania siniaków. Następnie lekarz modeluje kontur twarzy z zastosowaniem ucisku , masażu danej okolicy.

Wskazania do zabiegu:

W stosowaniu kwasu hialuronowego nie określa się specyficznej grupy wiekowej. Jego wykorzystanie będzie uzasadnione u pań 20+ z odwodnioną skórą jak i u takich 50+. Wśród podstawowych wskazań do jego zastosowania wymienia się:

 • redukcja zmarszczek,
 • powiększanie ust,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • modelowanie/poprawianie konturów ust,
 • wypełnianie pourazowych i pooperacyjnych ubytków tkanek,
 • wolumetria – podkreślanie i poprawa rysów twarzy,
 • działania odmładzające i ujędrniające skóry na dłoniach, twarzy oraz szyi,
 • mezoterapia czyli usuwanie objawów starzenia się.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • okres ciąży oraz laktacji,
 • tendencja osobnicza do powstawania bliznowców,
 • występowanie schorzeń o podłożu autoimmunologicznym,
 • osobnicza nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • występowanie stanów zapalnych w obrębie skóry – trądzik, opryszczka,
 • przebyte w ostatnim czasie inne zabiegi odmładzania skóry – peeling chemiczny, laseroterapia, mikrodermabrazja) – należy zachować bezwzględnie odstęp czasowy co najmniej 3 tygodni.

Postępowanie po zabiegu:

 • w pierwszych dniach po zabiegu unikamy dużych wahań temperatur – sauny itp.,
 • przez 12 godzin po zabiegu nie nakładamy makijażu,
 • przez 2 doby unikamy nadmiernej mimiki twarzy,
 • przez pierwszy okres po zabiegu należy miejsca po wkłuciach utrzymywać w szczególnej czystości i nie dotykać,
 • przez trzy dni nie chodzimy na basen i nie ćwiczymy intensywnie,
 • jeśli zabieg dotyczył okolicy ust to przez 48 godzin unikamy gorących napojów oraz pocałunków.

Oczywiście ważna jest również profilaktyka – odpowiednie nawilżenie skóry, poprzez np. krem na zmarszczki Richevon, jest kluczowe.

Bibliografia

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004

4 komentarzy - “Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

 1. Widzialam ostatnio jak dziewczyna poszła po zabiegu na solarium a potem płakała że jest cała opuchnięta i że ropa jej zaczela leciec
  Ludzie to sa jednak bezmyslni czasami
  ale bardzo fajny artykulilk

 2. Poolecam najpierw zanim zrobicie sobie zabieg to pojsc na konsulty ze specjalista i on powie czy w ogole trzeba robic kwasik czy może laser wystarczy 🙂

 3. Ja jestem w 4 mies ciąży więc takie zabiegi nie wchodzą w grę ale kupiłam richevon i na razie mi wystarcza w zupełności

 4. Czy istnieją jakieś inne sposoby na zmarszczki? Kurczę, nie wydaje mi się, żeby kwas hialuronowy był bezpieczny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kilka słów o sobie

Autorka bloga - Marlena

Nazywam się Marlena, ukończyłam studia licencjackie z zakresu dietetyki na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuję w swoim zawodzie - zajmuję się badaniem i oceną jakości żywności.

Prywatnie jestem wielbicielką wszelkiego rodzaju kosmetyków, obsesyjnie testuję wszystko co wpadnie w moje ręce. Lubię modne ciuchy i dobre kino fabularne.

Poznaj rodzaje zmarszczek

Zmarszczki Rodzaje

Artykuły i publikacje:

Wygładzanie zmarszczek

Jeżeli chcesz wykonać wygładzanie zmarszczek, powinnaś zacząć od dokładnego przyjrzenia się swojej skórze. Chcesz pozbyć się pierwszych linii mimicznych, które właśnie się pojawiły? W takim razie najprawdopodobniej wystarczą domowe sposoby.

Zainwestuj w kosmetyki, które będą zawierać jak najwięcej składników aktywnych naturalnego pochodzenia. To najważniejsza część pielęgnacji skóry. Jeżeli jednak kremy to za mało, możesz zdecydować się na specjalistyczny zabieg. Zmarszczki doskonale wygładzisz np. podczas mezoterapii, czy wypełniania kwasem hialuronowym.

Koniecznie sprawdź:

http://zmarszczki-senne.net.pl/ - informacje na temat powstawania zmarszczek podczas snu

Kontakt:

Chcesz o coś zapytać lub podpowiedzieć mi ciekawy temat na artykuł?
Wejdź na KONTAKT i wypełnij formularz.